پايگاه اطلاع رساني فرهنگ و ارتباطات ديني
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 
 • معرفي نشريه جهاني رسانه  
 • 1390-06-23 20:4:2  
 • تعداد بازدید : 21   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • معرفی  نشریه جهانی رسانه

  نشریه جهانی رسانه شبکه جهانی محققان و پژوهشگران ارتباطات است که تا کنون در یازده نسخه (با زبان و محتوای مستقل) راه اندازی شده است. اولین نسخه نشریه جهانی رسانه به انگلیسی در پاییز 2002 راه اندازی شد. سپس نسخه های آفریقایی،عربی، چینی، مدیترانه ای، هندی، لهستانی واسپانیایی راه اندازی پدیدار شد.

  نشریه جهانی رسانه شبکه جهانی محققان و پژوهشگران ارتباطات است که تا کنون در یازده نسخه (با زبان و محتوای مستقل) راه اندازی شده است. اولین نسخه نشریه جهانی رسانه به انگلیسی در پاییز 2002 راه اندازی شد ( http://lass.calumet.purdue.edu/cca/gmj) سپس نسخه های آفریقایی،عربی، چینی، مدیترانه ای، هندی، لهستانی واسپانیایی راه اندازی پدیدار شد. نسخه های دیگر نیز به تدریج راه اندازی خواهد شد. نشریه ای که اکنون ملاحظه می کنید نیز نسخه فارسی این نشریه است .

  هدف این نشریه این است که علایق گوناگون پژوهشگران، استادان،دانشجویان و موسسات دخیل در آموزش، پژوهش و فعالیتهای ارتباطاتی را پوشش دهد .

  قلمرو

  نشریه جهانی رسانه مقالاتی را منتشر می کند که در کل ساختار، عملکرد، ونتایج و آثار رسانه ها در سطوح ملی و بین الملی را مورد مطالعه پژوهشی و کارشناسانه قرار می دهند. موضوعاتی مثل تمرکز مالکیت رسانه ها در سطوح ملی و بین الملی، جهانی شدن گونه های (ژانرهای) تلویزیونی ، رسانه های جهانی و فرهنگ مصرفی ، رسانه ها و دموکراسی ، نقش رسانه ها در حکومت محلی و حکمرانی دموکراتیک ، اشکال و نتایج تبلیغات سیاسی و تجاری ، پذیرش ، استفاده و رضایت از رسانه های قدیم و جدید، تجاری شدن و تولید انبوه خبر ، تکنو لوژی های جدید ارتباطی و مطالعات فضای مجازی ، مقررات و مقررات زدایی رسانه ای، رسانه های جهانی، رسانه های محلی و منطقه ای، جهانی شدن، و سایر موضوعات روز و مرتبط با رسانه ها و ارتباطات قلمرو این نشریه را تشکیل می دهند .

  ویژگی ها

  این نشریه دارای ویژگی های زیر است :

  1- با کمک و مشورت علمی برخی از استادان و پژوهشگران برجسته در ایران و سایر کشورهای جهان منتشر می شود .

  2- مقالات داوری شده ، مقالات با نظر سردبیری، و نقد کتاب را منتشر می کند .

  3- به صورت دو شماره در سال(انتهای بهار و انتهای پاییز) منتشر میشود .

  4- به استثنای شماره های مربوط به سالهای 1385 و 1386، شماره های بعدی مضمون ویژه و از قبل اعلان شده دارد .

  5- نظر اظهار شده از سوی نویسندگان مقالات ضرورتا نظر سردبیران یا مشاوران علمی نشریه نیست .

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :